Zmień rozmiar czcionki:
Strona Główna arrow Aktualności arrow Tydzień ofiar przestępstw 2013
Tydzień ofiar przestępstw 2013
tydzień pomocy

Prezes Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej informuje, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach od 25 lutego 2013 roku do 2 marca 2013 roku akcję „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Podczas tegorocznego Tygodnia dyżury specjalistów będą odbywały się w utworzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, prowadzonych przez organizacje pozarządowe w ramach Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw – na terenie województwa świętokrzyskiego jest to Centrum Interwencji Kryzysowej CARITAS Diecezji Kieleckiej, Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, ul. Urzędnicza 7 B, 25-729 Kielce, nr tel. (41) 366-48-47, www.kielce.caritas.pl;  adresy e-mail Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ; Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

Dyżury te będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w sobotę w godzinach od 10.00 do 13.00.

Ponadto zadwiadamia się, że w obchody Tygodnia włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Prokuratura Generalna, Komenda Główna Straży Granicznej oraz Krajowa Rada Komornicza. Chęć włączenia się w obchody wyraziła także Krajowa Rada Kuratorów. W związku z tym do pełnienia dyżurów delegowani zostaną kuratorzy Sądu Rejonowego w Kielcach.

Poniżej znajduje się opracowany przez Centrum Interwencji Kryzysowej CARITAS w Kielcach zbiorczy harmonogram dyżurów wszystkich zaproszonych do współpracy specjalistów.

 Dokumentacja: Pobierz plik
Lista specjalistów dyżurujących
ikona pdf

www.lex.pl/pokrzywdzeni/

Link do strony www
www.pokrzywdzeni.gov.pl
ikona pdf